Marc Duran i Clàudia Caymel s’imposen a les vint-i- quatre hores de tenis de taula de Cassà

Molta xafogor durant tota la competició

Societat, Esports, Lleure i festes, Entitat

Marc Duran, en un moment de la final
Marc Duran, en un moment de la final

Després de més de cinc-centes partides disputades i enmig d’una gra xafogor ambiental, aquest migdia els jugadors Marc Duran (TT Borges) i Clàudia Caymel Girbau Vic TT) han repetit els títols aconseguits l’any passat i s’han imposat al Pavelló PAV3 a les 24 hores de tennis taula de Cassà, que enguany celebraven la seva 37a edició, quaranta ans després de la seva creació.

Amb prop de 150 jugadors inscrits en les diferents categories, el campionat s’ha disputat en unes condicions meteorològiques molt dures amb temperatures mot elevades que han posat la prova la resistència de jugadors que -en el cas el guanyador- s’han imposat a les 14 partides jugades sense cedir en cap moment i evidenciant la seva superioritat sobre els rivals.

Marc Duran ha tingut en l’esquerrà portuguès que les dues darreres temporades jugava al Benfica, Diogo Pinho, el gran rival, ja que ha estat l’únic jugador que ha arribat també invicte a la final. Duran ha sabut plantejar bé el partit amb un joc molt tallat i curt per evitar les embranzides del portuguès que en el segon 11 semblava que podria guanyar i repetir el títol aconseguit l’any 2017 a Cassà. Ha estat només un miratge ja que Marc Duran ha tornat a posar-se mot bé davant la taula sense permetre el portuguès agafés la iniciativa i ha acabat guanyant el matx per 3 a 1. En categoria femenina s’ha repetit la final de l’any passat i la polonesa del Reus Ganxets, Aneta Olevnska ha perdut davant la jugadora fins avui del Vic (fixarà pel Tramuntana), Clàudia Caymel, també per 3 a un.

Les 24 hores de Cassà s’han clos amb el repartiment de premis a les diferents categories, en un acte presidit per l’alcalde de Cassà, Robert Mundet, el president de la Federació Catalana de tennis de taula, Joan Arnau, i pel president del club organitzador, TT Cassà, Albert Puigmolé. Marta Negre, filla del creador i patrocinador del torneig, ha lliurat, juntament amb altres familiars el Trofeu Narcís Negre al vencedor absout de la competició, Marc Duran.

Millors classificats:

S’han atorgat els trofeus als millors classificats de les diferents categories amb el següent palmarès:

Absoluta masculina:

1r: Marc Duran (Borges)

2n: Diogo Pinho (Benfica)

3r: Roger Guarch (Hospitalet)

4t: Pablo Alday (Cambrils)

Absoluta femenina

1a: Claudia Caymel (Vic)

2a: Aneta Olendzka (Ganxets Reus)

3a_ Clàudia Curquejo (TT Cassà)

4a: Mireia Badosa (TT Cassà)

Juvenils

1r: Eloi Ruiz (TTCassà)

2n: David Ruescas (TT Badalona)

3r: Marc Ferru< (CN Sabadell)

4a: Andrea Ferrer (TT Cassà)

Infantils

1r: Lluc Ireland (TT Cassà)

2n: Gerard Romera (TT Torelló)

3r: Biel Borrell (TT Cassà)

4a: Diana Saavedra (TT Tabor – Canàries)

Veterans

1r: Manel Carmona (Calella)

2n: Jordi Font (Calella)

3r: Jordi Ibañez (TT Parets)

4t: Miquel Gonzalez (Cardedeu)

TT Adaptat

1r: Joaquim Azcon (Cardedeu)

2n: Ivan Garcia (Cardedeu)

3r: Vladimir Alert (Castellgalí)

4t: Francesc Monsalve (Cardedeu)

Locals no federats:

1r: Xavier Herrero

2n: Armand López

3r: Joan Carles Codolà

4t: Jordi Poch

5è: Juli Romera

Open aleví i benjamí de Cassà

Prèviament a les 24 hores, dissabte al matí s’han jugat les partides corresponents al torneig obre per a les categories benjamí i aleví, puntuable per al rànquing de la federació catalana.

Les partides s’han jugat durant tot el matí del dissabte i han acabat amb la victòria de tres jugadors del TT Cassà, Oriol Martinez, Luc Ireland i Anna Puigmolé i de la francesa Salomé La pont.

Classificacions finals Open Cassà 2019

BENJAMÍ MASCULÍ

1r MARTINEZ Oriol TT CASSÀ

2n GIMENO Bernat CTT VILANOVA

3r BARBERÀ Joan CN SABADELL

4t SORNÍ Toni CTT GANXETS

5è ZOU Tiang Xian UE SANT CUGAT

5è TT CASSÀ FIGAROLA Roc

5è BARBERÀ Quim CN SABADELL

5è SORNÍ Faust CTT GANXETS

9è GIBERT Roc CTT ELS AMICS

9è MOLINA Olau UE SANT CUGAT

9è POCH Roger TT CASSÀ

9è QUESADA Roger CETT ESPARREGUERA

9èTUBERT Ivó CTT BÀSCARA

ALEVÍ MASCULÍ

1r IRELAND Lluc TT CASSÀ

2n HUERTAS Bruno UE SANT CUGAT

3r HERNANDEZ Jordi CTT CASTELLGALÍ

4t ROMERA Gerard TT TORELLÓ

5è ZOU Tian Qui UE SANT CUGAT

5è ROMO Pol CTT ATENEU 1882

5è FÍGOLS Enric UE SANT CUGAT

5è TUBERT Pep CTT BÀSCARA

9è ALFONSO Pol CTT BADALONA

BENJAMÍ FEMENÍ

1a LEPONT Salomé AMO MERT (França)

2a SHYPSA Renata CTT CAMBRILS

3a SANS Martina CN MATARÓ

4a CARRO Sofia UE SANT CUGAT

5a SANCHEZ Anna CTT ATENEU POBLENOU

6a ROMA Neus CTT BALAGUER

7a RODRÍGUEZ Alba CTT ATENEU POBLENOU

ALEVÍ FEMENÍ

1a PUIGMOLÉ Anna TT CASSÀ

2a AIMÉ Fiona CTT CAMBRILS

3a BACHS Mariona CTT BADALONA

4a ROMA Xènia CTT BALAGUER

5è COSME Joel CTT CAMBRILS

Diogo Pinho, subcampió de les 24 hores d'enguany
Clàudia Caymel, campiona femenina
Aneta Olevska, finalista femenina
Els millors classificats a l'open català
Tos els guardonats a les 24 hores
Els millors classificats en la categpria absoluta

Comentaris


No hi ha cap comentari

Comenta aquest article