Marc Duran (Borges la Vall) s'imposa a les 24 hores de tennis taula de Cassà

Clàudia Caymel s'endugué el títol femení

Societat, Esports, Lleure i festes

Marc Duran, en un moment de la final
Marc Duran, en un moment de la final

El jugador del Borges, actual subcampió estatal individual, i campió de dobles, Marc Duran, s’ha imposat a la 36a edició de els 24 hores de tennis taula disputades aquet cap de setmana a les instal·lacions del PAV3 de Cassà de la Selva. Partia com a clar favorit de la competició i el vilanoví ha dominat amb gran autoritat durant tot el torneig sense cedir en cap dels tertze partits que ha disputat; a la final s’ha enfrontat al segon classificat de les 24 hores del 2016 a Cassà Xavier Casadevall (Esparreguera) al que ha derrotat per un clar 3-1.

Clàudia Caymel s’ha imposat en categoria femenina, després d’una final molt ajustada amb la polonesa del Balaguer, Aneta Olendzka, que ha cedit en cinc jocs (9-11 al set definitiu). En infantils, el triomf ha estat per a Marc Ferruz, del Sabadell, mentre que en la categoria juvenil ha guanyat el jugador de TT Cassà, Biel Figarola. En les competicions reservades a veterans Roger Guarch s’ha imposat en el grup de jugadors de més de 40 anys i Jordi Pladevall en el de més de 50; finalment en la prova per jugadors no federats s’ha imposat el blanenc Albert Amat.

En total 130 jugadors i jugadores han participat a la competició, organitzada pel T T Cassà, amb la col·laboració de l’Ajuntament de Cassà i el Foment Deportiu Cassanenc i en la que s’han disputat més de 600 partides des de dissabte a les 6 de la tarda fins diumenge al migdia.

L’acte de lliurament de trofeu l’han presidit l’alcalde de Cassà, Martí Vallès, el president de la Federació Catalana de Tennis Taula, Joan Arnau, i una representació de la família de Narcís Negre, que dona nom al trofeu que s’atorga a les 24 hores de Cassà.

Classificacions finals

Jugadors no federats:

1r. Albert Amat

2n Javier Herrero

3r: Antonio Martínez

Infantils:

1r: Ferruz Serr, Marc CN Sabadell

2n Garrote Fer, Biel CTT Vilanova

3r Ruiz Pueyo, Eloi TT Cassà

4t Carmona, Albert CTT Vilanova

5è: González, Alex / CN Sabadell

Juvenil:

1r: Figarola, Biel / TT Cassà

2n: Novell, Ferran / Badalona

3r MARTINEZ, XAVIER / CTT VALLS

47 Menendez, Marius / CN Sabadell

Fèmines:

1a: Caymel, Claudia / Girbau Vic TT

2ª: Olendzka, Aneta / CTT Balaguer

3ª Bados, Mireia / TT Cassà

4a Curquejo , Clàudia TT Cassà

Veterans +50:

1r: Pladevall, Jordi Vic tt

2n: CANO, ANDRES / CN Sabadell

3rAZCON, JOAQUIM / CTT CARDEDEU

4t IBAÑEZ, JORDI / PARETS

Veterans+40:

1r: Guarch, Roger / CTT L'Hospitalet

2ª: Weisz, Montse / CN Sabadell

3r Centenero, Raul / CTM San Sebastian de los reyes

4t: Figarola, Miquel / TT Cassà

Absoluta:

1r Duran, Marc / CTT Borges Vall

2nCasadevall, Xavi CETT Esparreguera

3r Martí, Jose / UE Sant Cugat

4t MIRÓ, ROGER / HOSPITALET

5è Farrés,Albert / Falcons

7è Puigmolé, Andreu / TT Cassà

8è Cepero, Jordi / CTT Vilanova

9è Solsona, Edu / CTT L'Hospitalet

10à Avila, Felix / CTT Vilanova

11è Morató, Eduard / CTT Sant Vicenç

 

Doble triomf cassanenc a l’open català

Prèviament a les competicions de les categories de les 24 hores, dissabte al matí s’ha jugat una prova de l’obert de la federació catalana de tennis taula per ales categories alevins i benjamins que ha enregistrat un doble triomf dels jugadors del TT Cassà en les categories masculines.

Resultats

Benjamí masculí

1r PADRÉS, David TTCASSÀ

2n BARBERÀ, Joan CNSABADELL

3r MARTÍNEZ, Oriol CETT ESPARREGUERA

4t FIGAROLA, Roc TTCASSÀ

5è MAROTO, Adrià CTT BADALONA

5è RUIZ, Jordi CNSABADELL

5è MORA, Joel SANT CUGAT

5è BARBERÀ, Quim CNSABADELL

9è HANG ZHENG, Yu CTT BADALONA

9è YANG WANG, Nuan CTT BADALONA

9è POCH, Roger TTCASSÀ

9è QI ZHENG LI, Yu CTT BADALONA

Aleví masculí

1r RUIZ, Eloi TTCASSÀ

2n CINTAS, Eric CETT ESPARREGUERA

3r IRELAND, Lluc TTCASSÀ

4t CHICU, Radu GANXETS REUS

5è MORENO, Alex CER L'ESCALA

5è CARRERA, Cesc CTT BORGES

5è PORTELL, Alex CER L'ESCALA

5è MORA, Pau SANT CUGAT

9è FÍGOLS, Enric SANT CUGAT

9è LLOBET, Arnau VIC TT

9è OBIOLS, Pol CTT ATENEU 1882

9è ROMERA, Gerard TT TORELLÓ

9è GONZALEZ, Alex CNSABADELL

9è RABIONET, Pau TTCASSÀ

Aleví femení

1a LARRUBIA, Raquel VIC TT

2a SICART, Calixta MER

3a VIDAL, Abril CTT BÀSCARA

4a PUIGMOLÉ, Anna TTCASSÀ

5a BUENO, Marina CTT BADALONA

6a GIMENO, Irina VIC TT

7a SERRA, Èlia CTT BÀSCARA

8a AIMÉ, Fiona CAMBRILS

9a BACHS, Mariona CTT BADALONA

Marta Negre lliura el trofeu al guanyador, Marc Duran
Alguns del jugadors guardonats a les 24 hores d'enguany
Marc Ferruz, campió infantil
Biel Figarola, campió juvenil

Comentaris


No hi ha cap comentari

Comenta aquest article